děkujeme za vaši podporu

Expedice Monoxylon IV úspěšně doplula na řeckou pevninu !

12. července 2023 ve 14 hodin 9 minut dorazili členové již čtvrté expedice Monoxylon do svého cíle k jeskyni Franchthi, což je známá archeologická lokalita s doloženým osídlením z období neolitu u městečka Kilada na poloostrově Peloponés.

Během necelého měsíce expedice překonala trasu z ostrova Samos (Karlovasi) přes ostrovy Fourni, Patmos, Levitha, Kinaros, Amorgos, Keros, Naxos, Paros, Despotiko, Sifnos, Milos, Antimilos, Falkonera, Velopoula a Spetses až do plánovaného cíle na řecké pevnině.

Členové expedice na monoxylu Král Mochova překonali 500 km napříč Egejským mořem, které byly rozděleny do 17 etap. Pádlováním posádka monoxylu strávila více než 102 hodin a dorazila do cíle téměř o týden dříve proti původním předpokladům.

Velmi si vážíme finanční i materiální podpory od všech dárců a sponzorů, bez kterých by se tento projekt nemohl zrealizovat! Děkujeme všem příbuzným, známým, příznivcům za umožnění této prehistorické experimentální plavby a za veškerou přízeň, kterou jsme v průběhu celé cesty cítili!

V následujícím období budeme zpracovávat výsledky archeologických měření a pozorování. Také připravujeme přednášky a několik filmových verzí. První bude na podzim v Objektivu na ČT 1.

Děkujeme za váš zájem a sledujte dál náš Web, Facebook, Instagram.